martaMarta Cygoń – psycholog, psychoterapeuta

Ukończyłam wyższe studia psychologiczne na Uniwersytecie Wrocławskim. Jestem absolwentkom Szkoły Terapii Gestalt przy Ośrodku Edukacji Psychologicznej we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych za zakresu Przygotowania Pedagogicznego. Aktualnie uczestniczę w Akredytowanym Kursie przygotowującym do egzaminu na Certyfkat Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Psychologicznego organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Psychoterapii i Wrocławski Instytut Psychoterapii. Posiadam certyfikat terapeuty Biofeedback uzyskany w Centrum Rehabilitacji Poznawczej i Neuroterapii BioMed. Swoje doświadczenie terapeutyczne zdobywałam prowadząc konsultacje psychologiczne i terapię indywidualną w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz Stowarzyszeniu zajmującym się osobami z problemami psychicznymi. Pracowałam również z młodzieżą w świetlicy socjoterapeutycznej, a także zajmowałam się opieką psychologiczną nad osobami niepełnosprawnymi współpracując przy projektach finansowanych przez Unię Europejską. Pracuję z rodzicami i dziećmi w Przedszkolach Integracyjnych i Żłobku. Prowadzę własną praktykę terapeutyczną.

 

 

 

Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach terapeutycznych. Jestem w trakcie zdobywania Certyfikatu Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Pracuję w podejściu integratywnym. Spotkanie teraputyczne umożliwia poszerzenie świadomości w sferze intelektualnej, emocjonalnej, cielesnej i zmysłowej. W swojej pracy kładę nacisk na szczególną relację nawiązującą się między terapeutą i klientem. Staram się dotrzeć do wyuczonych schematów funkcjonowania, aby wraz z klientem pracować nad jego zmianą w kierunku podniesienia jakości życia. Terapia stwarza możliwość w bezpiecznych i przyjaznych warunkach doświadczać prawdziwych emocji, przeżyć poniesioną stratę lub odkryć jakie zachowania blokują osiągnięcie szczęścia. Celem terapii jest poszerzenie świadomości, dotarcie do przyczyn niepowodzeń. Jako terapeutka staram się poznać i zrozumieć wyjątkowy i niepowtarzalny świat klienta. Angażując swoją uwagę, wiedzę oraz emocje towarzyszę i pomagam w odkryciu siebie. Każde spotkanie z drugim człowiekiem to dla mnie fascynująca podróż.

 

© 2014 Centrum Balans – diagnoza,terapia
RK CREATIVE DESIGN